מכונות CNC משומשות

מכונות CNC מהן ואילו כדאי לקנות?

עיבוד שבבי הוא אחד התהליכים התעשייתיים החשובים ביותר של העת המודרנית. בשביל לבצע את התהליך הזה מהר, במדויק ובעלות מינימאלית, זה קריטי לדעת איך לבחור את המכונות? עם מי להתייעץ? והאם מכונות CNC משומשות גם באות בחשבון?

מכונות CNC מיועדות לעיבוד שבבי. יש סוגים שונים של מכונות כאלה ובהן כאלה שמיועדות לחריטה, כרסום, השחזה, קדיחה, ניסור, מירוק וכבישה. למרות שכל פעולת עיבוד שבבי משיגה תוצאות מעט אחרות, הן כולן חולקות תכונה משותפת: האפשרות להסיר חומר מגוש של חומר גלם גדול יותר, לצורך יצירת עצם כלשהו.

מהן מכונות CNC?

התנאי לניצול היתרונות של עיבוד שבבי הוא להשתמש במכונה מקצועית ומתאימה.  מכונות כאלה הן כיום חלק בלתי נפרד מתהליכי התעשייה של העת המודרנית ובעזרתן אפשר גם לתכנן קלט אוטומטי ולהניע לפיו כלי עיבוד שבבי בלי מעורבות יד אדם.

לאילו שימושים מיועדות מכונות CNC?

השימוש העיקרי במכונות הוא כדי להניע כלי עיבוד שבבי כגון כרסומת, מחרטה, עיבוד פחים או מקדחה. קודם מזינים את הקלט המבוקש אל תוך המכונה, לאחר מכן מציבים את חומר הגלם שעליו רוצים לעבוד בתוך האזור הייעודי ואז רק מפקחים מרחוק על קצב הביצוע. יתרה על כך, יש דגמים מתקדמים של מכונות שנשלטים ישירות ממחשב אישי ולכן אפשר לעבור באמצעותן מתכנון לייצור ללא שרטוטי נייר.

מה טווח המחירים של המכונות?

השוואה בין סוגים שונים של המכונות למכירה מגלה פערי מחירים של עשרות אחוזים. כך לדוגמא מכונה חדשה שמיועדת לכרסום יכולה לעלות מאות אלפי שקלים, בעוד מחרטה יחסית פשוטה תימכר במחיר של כמה אלפי שקלים בודדים בלבד. בנוסף, יש גם פערי מחירים בגלל ההבדל בין מכונות חדשות ומשומשות.

האם מומלץ לקנות מכונות CNC משומשות ?

מכונות CNC משומשות יכולות להיות פתרון מעולה. המחיר שלהן זול יותר לעומת המכונות החדשות, הן בדרך כלל מציעות את אותה רמת ביצועים כמו מכונה חדשה שאותה קונים ישירות מהיצרן והן גם מבוססות על המלצות של לקוחות מרוצים. חוץ מזה, מומלץ לקנות מכונות כאלה אם רוצים לבצע עבודות CNC שונות – אך עדיין לא לגמרי בטוחים איזה סוג של מפרט טכני ייתן את המענה המקיף ביותר לדרישות.

רכישה דרך ט.ק.א טכנולוגיה – והעבודה שלך תהיה יעילה יותר

האמת שכיום כבר לא באמת אמורה להיות לך התלבטות בשאלה באיזה מכונות להשתמש על מנת לבצע עבודות CNC שונות. במקום להמשיך לבזבז על זה זמן ודאגות, כל שעליך לעשות הוא לפנות למומחים של ט.ק.א. טכנולוגיה בע"מ. אנו נעמוד לרשותך עם כל התשובות ונרכז אותן בצורה מסודרת תחת קורת גג אחת. אז כדי לשמוע תשובות מנומקות על הבדלים בין סוגים שונים של מכונות וגם על מנת ליהנות מהן גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך, מאוד חשוב לבחור אותן נכון דרכנו.