שער קונזולי

שער קונזולי – יתרונות וחסרונות של שער קונזולי מול שער הזזה

שערים חשמליים רבים מותקנים היום במקומות שונים כדי להגן על יישובים, בתים ומוסדות ציבור והבחירה בשער הנועל את המתחמים האלה חשובה בגלל היתרונות והחסרונות השונים שיש לכל שיטה. בין השערים שמוצאים במקומות רבים אנחנו מוצאים שני סוגים עיקריים של שער חשמלי: שער קונזולי הנע הצידה ללא מסילה אלא מרחף ושער הזזה הנע על גבי מסילה שנקרא גם שער גרירה. לכל אחד מהשערים האלה ישנה התאמה למקום שבו מתקינים אותו כמובן, אבל עדיין יש יתרונות וחסרונות שצריך לקחת בחשבון לפני שבוחרים אחד מהם.
להלן חמישה יתרונות של שער קונזולי על פני שער הזזה  שעשויים להתאים גם לכם.

יתרון ראשון: לא פוגע בכביש או בשביל הגישה

היתרון הראשון הוא משמעותי ביותר משום שמדובר במבנה השער שמחייב שינויים בגדר של הבית או המתחם ויכול לפגוע קשות גם במראה של הכביש או שביל הגישה. שער קונזולי הוא שער מרחף שאינו זקוק למסילה שמוצבת על הקרקע, נחפרת ומקובעת בתוך הקרקע או הכביש או השביל. כך שלצורך הקמת שער הזזה יש לשבור חלק מהשביל או הכביש ולהתקין  מסילה מיוחדת לצורך שער ההזזה. קונזולי מרחף ולכן צף מעל הכביש או השביל ואינו מותיר חריצים או פוגע בתוואי הכביש או הנוף. הוא מותאם בצורה מושלמת לגדר שנבנתה ותלוי רק בה ולכן בטוח ואסתטי יותר להתקנה.

יתרון שני: מאסיביות ואמינות מכנית

שער קונזולי הוא שער כבד מאוד ובטוח להתקנה והוא מספק לכם ביטחון מלא הודות למאסיביות שלו ולמסלול הבטוח שבו הוא נע בצורה חלקה. אתם יכולים לסמוך על ההגנה שהוא מספק גם הודות לאמינות המכנית שלו שמאפשרת לו לנוע מבלי להיתקע ובמהירות הרצויה. הוא אינו מתקלקל משום שהוא גם תלוי על מסילה אחת ואינו מרובה מרכיבים שפעילותם עלולה להשתבש עם הזמן בגלל תקלות שונות. הכובד שלו אינו מפריע לו לנוע בקלילות במהירות וההפעלה שלו נוחה הרבה יותר משער הזזה או מחסום מורם שאינו מספק הגנה מלאה.

יתרון שלישי: הקרקע 

היתרון הזה של שער קונזולי הוא גם החיסרון של שער הזזה, משום שהוא מתאים לקרקע ישרה שאינה גלית והיא חייבת להיות מיושרת, בזמן שקונזולי מרחף מעל הקרקע ואינו זקוק ליישור מיוחד אלא רק לכך שלא תהיה הפרעה בתנועה. כדי שהשער ינוע בלי הפרעות היא צריכה להיות במבנה הנכון וגם מתאימה להתקנה של שער כבד כזה אבל גם כאשר חלים בה שינויים אפשר להתאים מחדש את הקונזולי. זאת בניגוד לשער הזה שאינו יכול להיות מותקן על גבי קרקע לא יציבה שעשויה לשקוע ובכך לעוות לגמרי את המסילה התחתונה שעליה הוא נע.

שער קונזולי

יתרון רביעי: שחיקה כמעט לא קיימת

ככל שיש פחות מרכיבים במתקנים כאלה כך יש פחות סיכון שהם יישחקו או יתעוותו, ולכן הקונזולי יכול להיות בטוח לשימוש בלי שחיקה. יש לו רק מסילה אחת שעליה הוא נע עם כמה סטים של גלגלים חלק מהדרך, ואת שאר הדרך הוא עושה באוויר ואינו תלוי בשום מסילה או פרופיל כלשהו. כך שאין שחיקת מתכת שמאפיינת כל שער אחר שאנחנו מכירים שתלוי על מסגרת וגם יכול לשחוק את המתכת עם הזמן בגלל בלאי טבעי ומובן. במובן הזה הוא מספק חיסכון. השחיקה נגרמת גם בגלל מעבר משאיות ורכב על פני המסילה של שער הזזה, מה שאינו קורה בשער קונזולי.

יתרון חמישי:  לא נתקע 

חיסכון נוסף הוא בכך שהמסילה שלו אינה מתמלאת ונסתמת בעפר או בלכלוך ובאבק ולכן הוא נע כל הזמן בלי הפרעות ובלי צורך בטכנאי. זה בדיוק מה שחוסך את התיקונים שיש מדי פעם בשערי הזזה רגילים.

התקשרו לחברת שערים חשמליים מקצועית ותוכלו להזמין שער קונזולי ממקצוענים!