בדיקת פוליגרף

מכון פוליגרף – לא רק עבור בדיקת פוליגרף

מכון פוליגרף שמתמחה בחקירות יכול להציע לצד בדיקות פוליגרף עוד שורה ארוכה של שירותים מיוחדים. במאמר הבא, נציג את השירותים הבולטים שמציעים המכונים והחברות הפרטיות.

איך לבחור מכון פוליגרף?

בחירה נכונה של מכון פוליגרף היא קריטית לצורך קבלת ממצאים אמינים. כדי לבחור חברה כזו, כדאי קודם כל לנסות לקבל עליה המלצות מצד לקוחות מרוצים.
בנוסף, כדאי גם לבדוק:

  • ניסיון – כמה שנות ניסיון יש למכון?
  • ציוד – באיזה ציוד היא משתמשת?
  • זמינות – עד כמה היא זמינה?
  • מחיר – מה המחיר שהיא גובה?

לפי פרמטרים אלו, קל יותר לבחור חברה מקצועית.
אך מלבד בדיקת הפוליגרף, היתרון של מכון פוליגרף בא לידי ביטוי בכך שהוא מספק שירותים נוספים חשובים.
ברוב המקרים, מכון שמספק גם שירות מקצועי של פוליגרף וגם שירותים נוספים, הוא מכון שמגיע מתחום החקירות והמעקבים.

התאמת השירותים לצרכים של קהל היעד והלקוחות

מכון שמציע שירות של בדיקת פוליגרף צריך לספק ללקוח את כל החבילה, שירותים נוספים על מנת לתת מענה לדרישות של הלקוחות ושל קהל היעד. כדי לעשות את זה בצורה מסודרת בתחום החקירות, משתמשים בכמה שירותים מרכזיים:

א. חקירות כלכליות – רוב בדיקות הפוליגרף משמשות כדי לבסס טענות או חשדות בתחום של חקירות כלכליות. חקירות כאלה יכולות להיות מבוצעות עבור כל אדם פרטי, חברה, גוף ציבורי וארגון מקצועי בארץ ובעולם. בנוסף, חקירות כלכליות הן לעיתים חלק מחקירות גירושין וריגול עסקי.

ב. פענוח ממצאים – חברת חקירות שמבצעת פוליגרף מציעה את השירות של פענוח הממצאים. למעשה, הדרך היחידה להשלים את התהליך היא לפענח את הממצאים מהפוליגרף. אם לא מפענחים את הממצאים בצורה מבוססת, יהיה קשה עד בלתי אפשרי להיעזר בפוליגרף על מנת להגיש תביעה ולבסס טענות וחשדות.

מכון פוליגרף

ג. ייעוץ ביטחוני והדרכה – הניסיון והידע של מכון פוליגרף שמספק שירות בדיקת פוליגרף הופך אותה לגורם בר סמכא עבור לקוחות שצריכים רק שירותי ייעוץ ביטחוני והדרכה. כאן המטרה היא לא בהכרח רק לקבל שירות פרקטי מסוים, אלא לאסוף מידע כללי לגבי האופן שבו אפשר לבצע סוגים שונים של חקירות ולגבי התוקף שלהן.

ד. גרפולוגיה – חלק מהחברות הפרטיות שמציעות שירות של בדיקת פוליגרף יכולות לספק גם שירותי גרפולוגיה. אמנם התחום של גרפולוגיה פחות מפותח מהתחום של הפוליגרף ולרוב הוא גם לא קביל בבית משפט, אך ריכוז השירותים השונים תחת קורת גג אחת בהחלט יכול לסייע לקהל היעד והלקוחות.

לסיכום, בדיקת פוליגרף במכון היא שירות חשוב, אך לא התחום היחיד שבו המכונים מתמחים. אם רוצים לתאם גם בדיקות כאלה וגם שירותים נלווים, צריך לוודא מראש שבוחרים חברה מקצועית שיש לה את הכלים המתאימים ואת אנשי הצוות שעברו הסמכה מתאימה ורלוונטית.