מכבש חום ידני

כל מה שצריך לדעת על מכבש חום

איך מכבש חום עובד?

הדיו מועבר מהגלופה על ידי לחץ לכיוון האלמנט עליו יש להדפיס. מכבש חום מאפשר את החלפת הגלופה לגלופה אחרת בצורה קלה ומהירה, הוא בנוי בצורה אנכית ומאפשר את הצבת הגלופה עם הפנים כלפי מעלה בעזרת כרית מעור. על הגלופה מניחים את האלמנט עליו רוצים להדפיס ובלחץ של המכבש הדיו מועבר מהגלופה לאלמנט המודפס. ישנם סוגים שונים של מכבשים וכמו תמיד קיים הבדל בעלויות בין המכבשים השונים.

היתרונות של מכבש חום

מכבשי חום מאפשר הדפסה על גבי חומרים נוספים מלבד נייר – זכוכית, קרמיקה, פלסטיק, בדים שונים ועוד. בנוסף, קיימים מכבשי חום שיודעים להדפיס על גבי בדים עבים וחומרי גלם נוספים שעוביים יותר מנייר או בד דק כמו ספלים עבים, כוסות זכוכית עבות לקפה, כלי חרסינה וקרמיקה. מכבש יכול להדפיס על גבי כלים עגולים כמו כוסות וספלים בזכות התקן המאפשר את הצמדתם למכבש, החזקתם בצורה יציבה וביצוע הדפסה אחידה, ברורה ואיכותית.

סקרנו עבורכם 3 סוגי מכבשי חום של חברת א. וולף – החברה המובילה בשיווק מתקני קיטור וחום חשמליים. חברה אשר מובילה את התחום כבר מעל ל-70 שנים:

מכבש חום ידני

מכבש חום ידני נועד לחנויות ועסקים שמשתמשים במכבש לא בצורה אינטנסיבית והוא מאפשר את פעולת הדפוס בצורה טובה ויעילה רק באופן ידני. כלומר, מנגנון הלחיצה הנדרש איננו אלקטרוני או מגנטי אלא, מתבצע באופן ידני כאשר על המפעיל להפעיל כוח בידיו על מנת שהדפוס מהגלופה יעבור כמו שצריך לאלמנט המודפס, זאת עד לצלצולו של טיימר המעיד שהפעולה הסתיימה וניתן לפתוח את המכבש. עקב המאמץ שנדרש מהמפעיל מכבש חום ידני איננו מיועד למקומות בהם מבצעים הדפסות לאורך כל שעות היום ללא הפסקה.

מכבש חצי אוטומטי מגנטי

מכבש חצי אוטומטי מגנטי קל יותר לתפעול ממכבש ידני וזאת בזכות המגנטים שעליו שמסייעים בפתיחת וסגירת המכבש בצורה קלה שלא דורשת כלל הפעלת כוח מצדו של המפעיל, דבר המאפשר עבודה במשך זמן ארוך.

מכבש קטן

מכבש חום קטן מאפשר הדפסה אך ורק על מוצרים קטנים כמו כוסות, ספלים, מחזיקי מפתחות ועוד. בעיקרון הוא עובד כמו כל מכבש אחר רק שממדיו קטנים והגלופה שלו מיועדת להדפסות קטנות. מכבש קטן מגיע עם מתקן שמאפשר הדפסה על חפצים עגולים בצורה יעילה וקלה כך שההדפסה יוצאת חדה וברורה. המכבש הקטן כולל זרוע שאוחזת בגלופת הדיו בצד אחד ובצידה השני זרוע אשר מאפשרת את פעולת הלחיצה שדרושה לצורך העברת הדיו מהגופה לאלמנט המודפס.