סולר להסקה

5 סיבות לשימוש בהסקה ביתית על סולר

סולר הוא תוצר נפט שבו אפשר להשתמש גם כדי להפעיל מערכת הסקה ביתית. אבל למה לעשות זאת, מה היתרונות, כמה זה עולה ולמי פונים? הנה כל התשובות והיתרונות 

הסקה ביתית באמצעות סולר היא כיום אחד מפתרונות החימום הנפוצים והמומלצים ביותר. למרות שישראל מטבעה מדינה חמה בעלת אקלים ים תיכוני לח, יש בה צורך עז במערכות חימום אפקטיביות. בין היתר, זה קורה בגלל מזג האוויר ההפכפך בעונות המעבר ובעיקר בגלל צניחת הטמפרטורות בחורף. אז אם מתלבטים בין האופן שבו אפשר לחמם את הבית, כדאי להכיר מהם היתרונות הבאים של סולר להסקה:

מערכת אמינה לשנים רבות

הסיבה העיקרית לכך שכדאי להשתמש במערכת סולר להסקה ביתית היא אמינות. המערכת אמינה לשנים רבות, אינה דורשת שום סוג תחזוקה והיא כמעט לא סובלת מתקלות. באמצעות המערכת ניתן להפוך את חלל פנים הבית למקום שנעים יותר לשהות בו ואפשר לשלב אותה גם עם פתרונות חימום אחרים שרלוונטיים לכל חדר בנפרד. בשביל לבחור נכון מערכת מתאימה, כל שנדרש הוא להתייעץ עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו.

אספקת סולר בצורה נוחה

עוד סיבה טובה להשתמש בפתרון סולר להסקה ביתית היא אספקה נוחה. כיום אפשר לתאם אספקת סולר בצורה נוחה בפריסה ארצית רחבה, בהתראה קצרה ובצורה בטיחותית. אספקה כזו מאפשרת להביא סולר עד פתח הבית, מה גם שאותה חברה שאחראית על השינוע שלו גם יכולה בדרך כלל להציע שירותי תחזוקה ותיקונים. 

חימום אחיד של חלל הפנים

מבחינת אפקטיביות, הסיבה לבחור במערכת שעובדת על סולר היא חימום אחיד לכל חלל הפנים. זה הבדל דרמטי לעומת שימוש במזגן למשל, שלא מייצר חום אחיד אלא רק פערי טמפרטורות בין אזורים שונים בחדר. אבל עם מערכת הסקה ביתית שעובדת עם סולר, ניתן להשיג חימום אחיד מהר וביעילות. זה אומר חימום הסלון למשל בלי כאבי ראש ובעיקר בלי להרגיש שיש אזורים שבהם החום מורגש יותר מאחרים.

עלויות נמוכות

אפשר לפנות אל חברה מקצועית שמספקת סולר להסקה ביתית בעלויות נמוכות ולקנות בתחילת עונת החורף כמויות יחסית גדולות. עלות ממוצעת של סולר להסקה אינה אחידה אלא מושפעת מפרמטרים שונים, אבל לרוב מדובר על ממוצע מחירים העומד על 7 ש"ח לליטר. אם קונים כמות סולר שאמורה להספיק למערכת לכל החורף, המחיר אף עשוי להיות נמוך יותר ולהוכיח את עצמו בהשוואה אל כל האלטרנטיבות הקיימות.

בטיחות גבוהה

אי אפשר לדבר על היתרונות הקיימים למערכת הסקה על סולר בלי להזכיר את העניין הבטיחותי. המערכת נחשבת בטיחותית מאוד, מתאימה גם לבתים צמודי קרקע וגם לדירות ואפשר לשלב אותה בקלות בשגרת החיים של משפחות עם ילדים. בגלל אמינות גבוהה של המערכת והעובדה שהיא בטיחותית אפילו אחרי תקופה ממושכת, היא מוכיחה את עצמה עבור כל מי שרוצים לדאוג  לאיכות החיים בראש סדר העדיפויות.

איך בוחרים מערכת מתאימה?

הדרך הכי טובה לנצל את כל היתרונות של סולר להסקה היא לבחור מערכת מתאימה. בשביל לבחור מערכת כזו, משווים בין האפשרויות לפי המפרט הטכני ובודקים מה מאפיין כל אחת מהן. לאחר מכן, מתייעצים עם בעלי מקצוע לגבי התאמת המערכת לדרישות מבחינת המפרט הטכני והעלויות. אם בוחרים את המערכת המתאימה, ניתן יהיה ליהנות ממנה למשך זמן רב.