בריכות אולטרה

בריכה גדולה שמגיעה בצורה עגולה, אובלית או מלבנית יכולה להתאים לחצר ולגינה. במאמר הבא נסביר מה היתרונות של בריכה מן הסוג הזה, איך בוחרים אותה ועם מי אפשר להתייעץ

בריכות אולטרה הן בריכות גדולות יותר מהבריכות הרגילות. המטרה של בריכות מן הסוג הזה היא להחליף את הצורך בהקמת תשתית או בבניית בריכה יקרה, אבל בלי להתפשר על הנוחות ועל הגודל.

יתרה על כך, קיימים דגמים שונים של בריכות כאלה והם יכולים להתאים לחצר, לגינה או אפילו לגג. כל עוד בונים את הבריכה המתאימה ובמידת הצורך גם מתייעצים עם מהנדס בניין בשביל לוודא שהיא בטיחותית, אין בעיה להתאים אותה לדרישות מיוחדות ומאתגרות.

בקטגוריה הספציפית של בריכות אולטרה יש כמה צורות לבחור מתוכן: בריכה עגולה, אובלית או מלבנית. בריכה עגולה למשל מצליחה להיות גם עגולה וגם לחסוך במקום, בעוד בריכה אובלית היא פתרון דקורטיבי שיכול לשדרג את חלל החוץ. לשם השוואה, בריכה מלבנית היא בדרך כלל הנגישה וגם הגדולה ביותר בקטגוריה.

איך בוחרים בריכות אולטרה?

הבעיה היחידה היא שיש היצע רחב מאוד של בריכות אולטרה. מצד אחד, היתרון הוא שניתן לחסוך בהוצאות כי התחרות בין יצרני הבריכות תורמת לירידת המחירים. מצד שני, זה מקשה על בחירת הבריכה המתאימה עבור מי שאינם מכירים את התחום ובקיאים בו. לכן מה שצריך לעשות הוא להתמקד בפרמטרים אובייקטיביים ואז סובייקטיביים.

הנה למשל כמה שיקולים טכניים שיכולים להטות את הכף לטובת בריכות אולטרה לעומת בריכות אחרות:

  • יצרן – הכי קל לבצע סינון גס בין סוגים שונים של בריכות לפי היצרן. יצרן גדול ומוכר אולי יגבה מחיר קצת גבוה יותר על בריכות באותו גודל, אבל לרוב הוא יעניק תקופת אחריות ארוכה וראש שקט.
  • צורת הבריכה – חשוב כאמור להשוות בין הבריכות לפי הצורה שלהן. קודם יש להתייחס לצורה ביחס למקום הפנוי בחצר או בגינה ואז כדאי גם להכניס למערכת השיקולים העדפות אישיות של הילדים או המשפחה.
  • טווח מחירים – אי אפשר לבחור בין סוגים שונים של בריכות אולטרה בלי להגדיר את מסגרת התקציב. מיד אחרי שמגדירים את מסגרת התקציב, בודקים איזה דגם של בריכה עונה על הדרישות.

לשם השוואה, פרמטרים סובייקטיביים שבהם משתמשים יכולים להיות המלצות של לקוחות מרוצים. את ההמלצה על בריכות אולטרה אפשר לקבל מחברים, קרובים ומשפחה או מאתרי אינטרנט ורשתות חברתיות.

מה כוללת הבריכה?

חשוב להתייעץ עם בעלי מקצוע שמתמחים בהתקנת בריכות אולטרה ולשאול אותם על האטרקטיביות של עסקאות מסוימות לעומת אחרות. כך מגלים למשל שלפעמים המחיר של הבריכה נראה זול, אבל זה רק כי הוא אינו כולל משאבה ופריטי חובה אחרים. אז כדי לא להתאכזב, צריך להסתכל על המרכיבים המלאים של המחיר.