ניקיון דירה לפני מעבר דירה

ניקיון דירה לפני מעבר

הטמפרטורות עולות, השרבים מציפים אותנו ביובש שלהם והכנתם חומרי ניקוי לדירה חדשה מה שאומר שגם העונה החמה של מעברי הדירות מגיעה. כשעוברים דירה יש דברים שמעסיקים כמו להתחיל לארוז את הדברים ולארגן, למיין וכו'. הזמנת ההובלה אף היא חלק חשוב במעבר. פעולה אחרת שמתבצעת אך לפעמים חושבים עליה רק סמוך למעבר עצמו הוא ניקיון דירה לפני מעבר. למה צריך לשים לב כשמדובר על ניקיון לפני מעבר דירה? מה לקחת בחשבון?

ניקיון דירה לפני מעבר כפול שתיים

כאשר עוברים דירה גם עוזבים דירה אחת וגם נכנסים לאחרת. חלק גדול מהאנשים עוברים לדירה שהיא יד 2 שהבעלים התגורר בה קודם או קיבל בירושה או אפילו דירה מושכרת שכבר אכלסה כמה וכמה דיירים. לכן נרצה לנקות את הדירה שאנחנו עומדים להיכנס אליה אלא אם כן יש לנו הוכחה חד משמעית שהבעלים הזמין שירותי ניקיון דירה לפני מעבר מחיר לא זול שהוא החליט להשקיע בדיירים הנכנסים. לרוב זה לא יהיה המצב. הדירה השניה שנצטרך לנקות היא הדירה אותה אנו עוזבים אלא אם כן זו דירת שותפים והדבר היחיד שמתפנה בה הוא החדר שלנו. אז מספיק ניקיון וסידור החדר. אם זו דירה שהתגוררנו בה לבד, כזוג או משפחה ואנו עוזבים, נצטרך לערוך בה ניקיון יסודי לפני העזיבה. לכן, קחו בחשבון שיש שתי דירות שמחכות לניקיון יסודי שיתבצע בהן.

האם אפשר לעשות את הניקיון לבד?

בגדול הדבר אפשרי אך לא ממש מומלץ. ניקיון דירה לפני מעבר צריך להיות יסודי מאוד בין אם זו דירה מושכרת שבעליה יבדוק היטב את מצבה וכמובן שאם אתם אלה שנכנסים לדירה ורוצים להרגיש בה כמו בדירה חדשה ללא שאריות או עקבות הדיירים הקודמים. אגב, גם בדירה חדשה מהניילונים שניתנה לכם ישירות מהקבלן חשוב לעשות ניקיון יסודי. שאריות צבע ועבודה, אבק וכו' בהחלט יהיו בה.. בגלל שלא ממדובר על ניקיון רגיל שאתם עושים באופן שוטף (מקווים לפחות ששטיפה כלולה בעניין😊), אלא מדובר בניקיון של פסח פלוס פלוס, מומלץ להשקיע קצת יותר באופן חד פעמי ולהזמין שירותי ניקיון מעבר דירה.

כל היתרונות של שירותי ניקיון מקצועיים

לשירותי ניקיון בתים לפני מעבר דירה שהם מקצועיים יש כמה יתרונות:

 • ניקיון מקצועי יותר: כמו כל עבודה, גם ניקיון צריך לדעת איך לעשות וברור שמי שעושה זאת על בסיס קבוע ומקצועי בדבר ייתן תוצאות טובות יותר. ניקיון דירה לפני מעבר הוא פעולה חד פעמית ולכן כדאי שתתבצע בצורה הטובה ביותר. שירותי ניקיון מקצועיים יבטיחו זאת.
 • חיסכון בזמן: במיוחד לפני מעבר דירה יש לכם הרבה מאוד דברים להתעסק איתם, זאת כמובן מלבד המטלות והעיסוקים שישנם בשגרה בלי קשר. להטיל את עניין הניקיון על ידיים מקצועיות יחסוך לכם זמן אותו תוכלו להקדיש לדברים רבים שיש לעשות לפני מעבר הדירה כמו אריזה, מיון חפצים ועוד.
 • לחסוך תחושה לא נעימה: אם אתם מנקים את הדירה בה אתם התגוררתם ואת הלכלוך שאתם יצרתם קל יותר להתמודד איתם. אם אתם צריכים לנקות את המקלחת שאדם אחר התקלח בה, את המטבח בו הוא בישל וכו', הדבר מעורר תחושות לא נוחות אצל אנשים רבים. אם הדבר מעורר בכם גועל או אי נוחות תנו למקצוענים שרגילים לעשות זאת לבצע את העבודה.

איך לבחור חברת שירותי ניקיון?

אם תרשמו בגוגל מעבר דירה נקיון תקבלו לא מעט תוצאות. איך לבחור את החברה שבאמת אפשר לסמוך עליה? יש כמה פרמטרים לפיהם כדאי ללכת:

 • מקצועיות וניסיון: הכנסו לאתר החברה (מומלץ לבחור בחברות שיש להן אתר, הדבר מעיד על רצינות ויציבות מסוימת) ולראות כמה זמן החברה קיימת. וותק הוא מדד לכך שהחברה מצליחה ויש לה לקוחות מרוצים, כי אם לא הייתה עושה את הדברים כפי שצריך, לא הייתה מחזיקה מעמד.
 • המלצות: כדאי לחפש המלצות מחברים או אנשים שאתם מכירים ויכולים לסמוך על דעתם שעברו אף הם דירה לאחרונה והזמינו שירותי ניקיון מקצועיים.
 • חברה שתסייע בדברים נוספים: חברה כמו Lets move מכוונת וממוקדת כולה לנושא מעבר דירה כך ששירותי הניקיון הם רק חלק ממה שהחברה מציעה. היא מציעה גם קרטונים לאריזה (שלא תמיד קל להשיג בגודל ובכמות שאתם צריכים) ואף מציעה שירותי אחסנה למקרה שיש חפצים שלא תרצו מיד להעביר אלא לשמור במקום בטוח עד שתתארגנו או למקרה שיש זמן בין עזיבת הדירה הישנה למעבר לחדשה ובינתיים אתם מתגוררים אצל ההורים או חברים אך לא יכולים להעביר את תכולת הדירה.
 • מחיר נוח: אמנם זהו לא הפרמטר הראשון או היחיד שאתם צריכים לבחון אך גם לו כמובן יש משמעות. אם יש לכם כמה חברות שנראות רציניות ומקצועיות, אפשר לבחור בחברה שמציעה מחיר זול יותר אך שימו לב מה כלול במחיר, שלא יהיו תוספות מפתיעות.

איך נקבע מחיר הניקיון?

אם תחפשו ניקיון דירה לפני מעבר מחיר כנראה שתקבלו מחירים שונים ולא בטוח שתקבלו מידע מספיק ברור מה מחיר זה כולל. איך נקבע ניקיון לפני מעבר דירה שנעשה ע"י חברה מקצועית? לפי כמה פרמטרים:

 • מספר החדרים בדירה: מספר החדרים בדירה הוא הדבר הראשון שיקבע את המחיר. כל חדר מוסיף למחיר. כמובן שלא רק מספר החדרים משפיע אלא גם גודל הדירה. ישנן דירות שלושה חדרים בגודל 60 מ"ר וישנן כאלה עם חדרים גדולים שמגיעה ל 100 מ"ר. כך שלא רק מספר החדרים קובע אלא גם הגודל.
 • מצב הדירה: בדירות יד שניה והלאה, במיוחד דירות ישנות, מצב הדירה לא תמיד יהיה מי יודע מה. יש דיירים ששמרו היטב על הדירה והם חולי ניקיון וכאלה שלא ממש טרחו לנקות. הדבר לא אומר רק יותר אבק אלא גם הצטברות אבנית ואפילו עובש שצריך לנקות בצורה יסודית מאוד. לכן מצב הדירה ישפיע משמעותית על המחיר.
 • כמות העובדים שמבצעים את הניקיון: מספר העובדים שהחברה שולחת תואם את גודל הדירה ומצבה. ככל שנדרשים יותר עובדים כך המחיר יעלה.
 • מצב הרצפה: רצפת טרצו ישנה תצטרך כנראה עבודה קשה יותר כדי להיות נקיה ומבריקה מאשר רצפת גרניט פורצלן. הדבר בא לידי ביטוי במחיר.
 • האם הדירה מרוהטת או ריקה: אם בדירה אליה אתם עוברים או בזו שאתם עוזבים ישנם רהיטים, המחיר יהיה גבוה יותר.
 • העונה הבוערת או לא: גם בהזמנת שירותי ניקיון יש עונות לפי ביקוש והמחיר בהתאם. בדומה לשירותי הובלה, גם כאן הקיץ הוא העונה החמה ובו המחירים יהיו גבוהים יותר.

אז כמה זה עולה?

כמובן שמחירים משתנים בין חברה לחברה ועל פי פרמטרים שונים. באופן כללי, מחיר ניקיון בדירת שלושה חדרים יהיה בסביבות 1200-1500 ₪, ארבעה חדרים 1600-2000 ₪, חמישה חדרים 1900-2300 ₪, פרקט יוסיף עוד כ 200 ₪ למחיר וכך גם ניקיון מוצרי חשמל כמו מקרר.