גיזום דקלים

עץ דקל כדאי לגזום פעם אחת לפני החורף ופעם אחת לפני הקיץ. עם זאת, חשוב לבחור היטב את שירותי הגיזום הללו וכדאי גם להתייעץ עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו. בנוסף, התייעצות עם בעלי מקצוע קריטית עבור מי שרוצים ליהנות מפירות עץ הדקל

בישראל יש סוגים שונים של דקלים והוא נחשב לאחד העצים הפופולאריים ביותר. בין היתר, עץ הדקל זוכה לביקוש גבוה כי הוא נוח לתחזוקה, עמיד בפני תנאי מזג האוויר, מייצר הצללה לשטחים גדולים וכמובן נראה נהדר. כמו כן, יש המון סוגים שונים של עצי דקל וקל יחסית להתאים אותם לדרישות של קהל היעד והלקוחות מבחינת תקציב או גודל.

העניין הוא שכל סוג של עץ דקל גם מחייב תחזוקה. התחזוקה מבוססת על גיזום דקלים פעמיים בשנה – פעם אחת לפני הקיץ ועוד פעם נוספת לפני החורף – והיא חייבת להתבצע בחלקה על ידי בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו.

למה חשוב לבצע גיזום דקלים רק בצורה מקצועית?

בעלי מקצוע שמתמחים בתחום של גיזום יכולים להציע סל שירותים רחב עבור בעלי עצי דקלים בכל רחבי הארץ. אם רוצים לחסוך בהוצאות, יכול להיות שנתלבט בין הזמנת בעלי מקצוע ושירותי גיזום כאלה בין ניסיון לעשות את זה לגמרי לבד. אבל כאשר נכנסים אל עובי הקורה, מגלים שחשוב לבצע גיזום דקלים רק בצורה מקצועית.

הנה לדוגמא כמה סיבות טובות להזמין חברת גיזום ולרכז דרכה גם את הטיפול והתחזוקה בעצי דקל שונים:

א. גיזום דקלים יחד עם הדברה – הנזקים של חדקונית הדקל עלולים לדרוש גיזום בתדירות גבוהה יותר מהרגיל. בשביל לדעת האם אכן הנזקים בעץ נגרמים בגלל חדקונית הדקל והאם אפשר למנוע עוד נזקים באמצעות גיזום, חובה להתייעץ עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו.

ב. רישיון לעבודה בגובה – החוק בישראל אוסר על ביצוע עבודות בגובה של מעל 2 מטר ללא רישיון מתאים. בגלל שרבים מבין עצי הדקל מגיעים בקלות לגובה הזה עוד לפני שהם מסיימים את תהליך הצמיחה שלהם, כדאי להזמין רק גוזם שיש לו רישיון לעבודה בגובה.

ג. התאמת הדקל למטרות – גיזום יכול להתבצע גם כחלק מהדברה של חדקונית הדקל וגם למטרות נוספות. על קצה המזלג, ניתן להזכיר למשל את ההבדל בין גיזום שמתבצע על דקל לנוי, דקל לפרי ודקל לצל.

ד. פירות עץ הדקל – יש עצי דקל שמניבים פירות ותמרים. אם רוצים ליהנות מפירות עץ הדקל, חובה לבצע גיזום עדין כדי לא לגרום נזקים למאגרי התמרים.

לסיכום, גיזום דקלים הוא שירות שמבוצע על ידי חברות מקצועיות בפריסה ארצית רחבה. השירות הזה עדיף על כל סוג של ניסיון לגזום את עץ הדקל לבד כי הוא אפקטיבי, משתלם ועוזר להשיג מטרות רבות.

גיזום דקלים