דלתות ממ''ד

המדריך איך לבחור נכון דלתות לממ"ד

דלת מתאימה היא אחד המרכיבים המרכזיים בכל סוג של מרחב מוגן דירתי. במאמר הבא נסביר כיצד בדיוק מתכננים מרחב מוגן מן הסוג הזה, איך בוחרים עבורו דלת ממ"ד המתאימה ועם מי אפשר להתייעץ בכל מקרה של דילמה והתלבטות.

הנחיות פיקוד העורף קובעות בין היתר את התקן עבור מרחב מוגן דירתי. לאחר מכן, התפקיד של קבלני בניינים או קבלני שיפוצים הוא לעמוד בתקן ולבנות ממ"ד שמסוגל להתמודד עם סוגים שונים של איומים. כמו כן, כדאי גם שבעלי הדירות או הבתים יהיו מודעים לתקן ובעיקר ישימו לב לדרישות שלו כאשר הם רוצים להחליף את הדלת.

באופן עקרוני, דלתות ממ"ד מספקות הגנה טובה מפני לוחמה קונבנציונאלית ובלתי קונבנציונאלית. הן מתאימות להתמודדות עם לוחמה כימית וביולוגית ואפשר להרגיש את ההבדל ביניהן לבין דלתות רגילות גם בלי שום סוג של רקע טכני או מקצועי. עם זאת, כדאי להיכנס אל עובי הקורה ולהכיר את הסוגים השונים של הדלתות הרלוונטיות.

סוגי דלתות ממ"ד

הנה למשל כמה סוגים שונים של דלתות ממ"ד שלגביהן כדאי להתייעץ עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו:

א. דלת ממ"ד הדף

דלת הדף עומדת בפני עומס דינאמי גדול במיוחד. בניגוד לדלתות אחרות, הן מתוכננות להתמודדות עם עומס פתאומי. כמו כן, ההבדל בין דלתות ממ"ד הדף לבין אלמנטים אחרים של המבנה בא לידי ביטוי בכך שאפשר לפתוח ולסגור אותן ולכן יש לשים לב לאופן שבו מתכננים את הפרויקט.

ב. דלת אש

דלת אש מסוגלת למנוע התפשטות של שריפה ולאפשר פינוי. היא בנויה ממתכת ומעוד סוגים של חומרים עמידים בפני התלקחות, כמו פלדה או שילוב בין גבס וורמיקוליט. יכולת הבידוד הגבוהה עולה בקנה אחד עם המטרות של דלתות ממ"ד והן מוכיחות את עצמן בטווח הקצר והארוך.

ג. דלת ממ"ד הזזה

האפשרות לשלב דלת הזזה במרחב מוגן דירתי היא פתרון מעולה לבתים קטנים. אם אין למשל לאן לפתוח ולסגור את הדלת על גבי ציר רגיל, אפשר לבחור דלת מן הסוג הזה ולהתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי המיקום של המסילה. לאחר מכן, דלתות ממ"ד הזזה פועלות בצורה יעילה בדיוק כמו כל דלת הדף או אש.

מהן המידות של דלתות ממ"ד?

המידות והמפרט של דלתות ממ"ד נקבעים כאמור על פי התקן. התפקיד של בעלי מקצוע בהקשר הזה הוא להביא בחשבון את דרישות הרגולציה, לערב את הלקוח ולתכנן את הפרויקט כך שניתן יהיה לבנות את הדלתות הנכונות בגודל המתאים. במידת הצורך, אפשר גם לבדוק כיצד הגודל של הדלת משפיע על שאר האלמנטים הקיימים ליד הממ"ד או במבנה.

באופן עקרוני, דלת של מרחב מוגן דירתי צריכה להיות בגודל של 70X200, בעוד דלת של מרחב מוגן קומתי יכולה להיות דומה או בגודל של 80X200. לשם השוואה, דלת מוסדית למוסדות רפואיים צריכה להיות בגודל של 210X100 כדי לאפשר כניסה ויציאה של מיטות אשפוז – בעוד דלת מוסדית רגילה היא במידות של 85X200.

כל הסיבות לפנות אל אחים תורתי  

התייעצות עם אחים תורתי תאפשר לך לתכנן טוב יותר את המרחב המוגן הדירתי. לא משנה לאיזה שלב של הפרויקט כבר הגעת, אנו נרכז את התשובות תחת קורת גג אחת וכך נעניק לך פתרונות משתלמים עם ערך מוסף.

השארת פרטים באתר תעזור לך להצטרף עוד היום אל משפחת הלקוחות המרוצים והממליצים של אחים תורתי בע"מ. נשמח לעמוד לרשותך!