הדפסת ציורים

הדפסת ציורים – 5 דרכים להדפסה איכותית

היכרות עם הבדלים בין שיטות שונות של הדפסת ציור יכולה לסייע לכל מי שעוסקים בתחום כתחביב או כמקצוע. במאמר הבא נסביר מהי הדפסה על קנבס, הדפסה דיגיטלית, הדפסה בשיטת תלת ממד, העתקות אור והדפסת אופסט ונבין איך בוחרים את השיטה הרלוונטית למטרות שאותן מנסים להשיג

בחירת שיטה עבור הדפסת ציורים היא משימה מורכבת יותר מכפי שנהוג לחשוב. קודם כל, יש הבדל בין ציורי הדפסה ובין האיכות שלהם. שנית, הדפסת ציורים מתבצעת אחרת מאשר הדפסת מסמכים רשמיים או משרדיים. חוץ מזה, המון טכנולוגיות שקיימות היום בכלל לא היו רלוונטיות בעבר.

  1. הדפסה על קנבס

הדפסת ציורים על קנבס היא השיטה הפופולארית והשכיחה ביותר. זו שיטה מצוינת להפוך את הציור לפריט אמנות, בעיקר אם לאחר מכן תולים את הקנבס בסלון, בחדר השינה, במשרד או בכל מקום אחר בחלל הפנים. היתרון הוא שגם ספציפית בקטגוריית הדפסת ציורים על קנבס, ניתן להשתמש בדרכים או שיטות שונות – כמו למשל בשיטת הפיגמנט או בשיטת הסולבנט. בזכות היתרונות הללו, משיגים תוצר איכותי ומלוטש בלי לחרוג מהתקציב.

  1. הדפסת ציורים בשיטה הדיגיטלית

שיטה זמינה להדפסת ציור היא שימוש בשיטה הדיגיטלית. זו שיטה שבה אפשר להדפיס כמויות גדולות יחסית של ציורים, בלי להתפשר על הרזולוציה ועל הדיוק בקווי המתאר. באמצעות השיטה הדיגיטלית ניתן להדפיס ציורים גם באופן מסחרי ולהפוך את האמנות למקצוע מתגמל. בנוסף, הדפסה בשיטה הדיגיטלית מוזילה את העלויות ולכן קורצת למי שרוצים להדפיס ציור לבית או לחדר שלהם.

  1. הדפסה בתלת ממד

ציורי הדפסה בתלת ממד הם אמנם פחות פופולאריים, אבל יכול להיות שזה עוד ישתנה. באמצעות הדפסת ציורים באופן הזה מוסיפים להם עוד ממד חדש לגמרי. בזכות השימוש במדפסות תלת ממד, ניתן להבליט את כל האלמנטים הכי משמעותיים בציורים ולהדגיש אותם. יתרה מזאת, תוצר ההדפסה עומד בפני עצמו כיצירת אמנות מרשימה. בזכות התכונות הללו הדפסה בתלת ממד מוכיחה את עצמה בטווח הקצר והארוך.

  1. העתקות אור

שיטת נוספת הינה העתקות אור והיא עלולה לבלבל, כי היא מזוהה יותר עם הדפסת כמויות גדולות של שרטוטים ומסמכים ופחות עם ציורים אמנותיים. עם זאת, העתקות אור בהחלט יכולות להיות חלק מפרויקט רחב יותר של הדפסת ציורים למוסדות, בתים, משרדים או בעיצוב פנים של חללי עבודה משותפים. בכל אחד מהמקרים האלה, הדגש הוא על האופן שבו העתקות אור מנצלות היטב את חומרי הגלם ועל איך שההדפסה מחמיאה לציור המקורי. 

  1. הדפסת אופסט

שיטת ההדפסה המודרנית של אופסט מבוססת על יצירת דמות. בפועל, אותה דמות היא למעשה תמונת הדף המודפס על לוח אלומיניום דק. בגלל שהלוח מורכב על גליל במכונת הדפוס, ניתן להעביר חלק מהצבע אל הנייר. השיטה הזו מסורתית ומוכרת, אך בשנים האחרונות היא משולבת בתחום האמנות כדי לשדרג את הציורים ולהוסיף להם נופך רומנטי וייחודי. כמו כן, אמנים וחובבי ציור רואים בה המשך ושיפור של הדפס אבן. 

איך בוחרים את שיטת ההדפסה הכי איכותית?

התאמת שיטת ההדפסה למטרות שאותן מנסים להשיג יכולה להתבצע אחרי התייעצות עם בעלי מקצוע. המטרה היא להשוות בין שיטות הדפסה גם לפי המאפיינים שלהן וגם לפי התכונות של כל ציור בנפרד. כאשר מתייעצים עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו, לומדים גם מתוך הניסיון הקודם.