כריתת עצים

בישראל אסור לכרות עצים ללא אישור מפקיד היערות העירוני. כמו כן, יש גם משמעות גדולה לאופן שבו מבצעים את הכריתה ובעיקר מתאימים אותה לסוג העץ. אז איך עושים את זה נכון? הנה כל התשובות

כריתת עצים נדרשת בכמה מצבים. ראשית, כריתה כזו מומלצת אם העצים הופכים להיות גבוהים מדי ולכן מסכנים עמודי חשמל. במקביל, אפשר לבצע כריתה אם העץ לא מספיק יציב ואם קיים חשש לנפילה שלו על כלי רכב, עוברי אורח וכן הלאה. שנית, הכריתה מתבצעת לעיתים מטעמים דקורטיביים או לחילופין בגלל שיקולים אקולוגיים. כאשר עצים גדולים מדי מתנגשים אחד בשני ומפרים את האיזון, יכול להיות שהפתרון המתאים יהיה לבצע כריתה שלהם.

כריתת עצים

מי יכול לכרות עצים?

כריתת עצים אפשרית על פי החוק רק בכפוף לאישור של פקיד היערות העירוני. אישור זה מאפשר לבצע כריתה של העץ לפי סטנדרטים מסוימים והוא קובע למי מותר לקחת אחריות על הפרויקט. בין היתר, האישור גם קובע שאסור לבצע כריתה של אף סוג עץ – גם אם הוא נמצא בשטח פרטי. לכן, כדאי קודם כל לברר האם מותר לכרות את העץ ורק לאחר מכן ליצור קשר עם בעלי המקצוע הרלוונטיים.

מה החשיבות של כריתת עץ ברוש?

עץ ברוש הוא דוגמא מעולה למורכבות של פרויקטים בתחום של כריתת עצים. זהו עץ ייחודי מבחינת אופן הצמיחה העילי שלו ולכן גם הגיזום וגם הכריתה שלו מתבצעים באופן מיוחד. מעבר לכך, אפשר לבחור בין כריתת ברוש בנקודה האפשרית שגם הכי קרובה לקרקע – או לבחור בשיטה אחרת שבה עוקרים אותו באמצעות כריתה ולאחר מכן כרסום של השורשים.

מה ההבדל בין שיטות של כריתת עץ ברוש?

יש כמה הבדלים בין השיטות השונות של כריתת עץ ברוש. ההבדל העיקרי הוא במחיר: כריתת ברוש בנקודה האפשרית שהיא הכי קרובה לקרקע זולה יותר מאשר השיטה שבה עוקרים אותו באמצעות כריתה ולאחר מכן מכרסמים את השורשים, כי היא דורשת פחות מאמץ וגם פחות כלים וציוד מכאני חוץ מזה, יש את התוצאה עצמה: ללא עקירה וכרסום שורשים יישאר גדם במקום שבו היה העץ – אבל אם מכרסמים את השורשים לאחר שעוקרים את הברוש לא אמורה להיות בעיה כזו והקרקע נותרת ישרה.

איך בוחרים שירותי כריתת עצים?

הדבר החשוב ביותר הוא לפנות לחברה מקצועית שעובדת בצורה מסודרת ויש לה ניסיון רלוונטי. אפשר להשוות בין שירותי כריתה לפי המלצות של לקוחות מרוצים, זמינות בתאריכים או דרישות מיוחדות אחרות של קהל היעד. כמו כן, זה קריטי לוודא שכורתים כל סוג של עץ לפי המאפיינים שלו.

כמה עולה לכרות עצים?

העלות של כריתת עץ ברוש נקבעת לפי השיטה שבה משתמשים ומורכבות העבודה. ככל שהכריתה מסובכת יותר, כך המחיר עולה.