מגדלי אקרו

מגדלי תמיכה אקרו – מהן ואיך לבחור?

מגדלי אקרו מסוגלים לתמוך ביציקות בטון ומיועדים לתקרות בעומסים גדולים בגובה משתנה. עם זאת, לא כל המגדלים משיגים את אותה תמיכה ולכן חשוב להשוות בין המוצרים עפ"י המפרט המתואר על ידי היצרן.

מגדלי תמיכה אקרו הם חלק חשוב בציוד בניין. באמצעות מגדלי אקרו ניתן לדוגמא לתמוך ביציקות בטון ואף בתקרות בעומסים גדולים, בגובה משתנה ולפי מאפייני הפרויקט. מגדלים מן הסוג הזה יעילים לא רק בשלבים המוקדמים של הקמת הפרויקט והבנייה, אלא יכולים להיות רלוונטיים בתהליכי שיפוץ, התחדשות עירונית וחידוש מבנים.

השוואה בין סוגים שונים של מגדלי אקרו מגלה שקיימים הבדלים מבחינת המפרט הטכני. בשביל לבחור נכון מגדלים כאלה, צריך לבדוק למשל מה העומס המרבי שבו הם מסוגלים לעמוד והאם קיימות הגבלות מבחינת היצרן. לאחר מכן, ניתן להשוות בין המגדלים לפי פרמטרים אובייקטיביים.

לפי מה משווים בין מגדלי תמיכה אקרו?

מגדלי אקרו נחשבים למערכות מגדלי התמיכה הבסיסיות הנפוצות ביותר בישראל. כל מערכת כזו מורכבת ממסגרות אנכיות, מספריים, בננות, בסיסי תמיכה וראשי תמיכה רחבים, כאשר המטרה היא לאפשר עבודה רצופה בתהליך הבנייה או השיפוצים. בשביל להתאים את המערכת לאופי הפרויקט, משווים בין מגדלי תמיכה אקרו לפי הפרמטרים הבאים:

א. גובה מינימאלי ומקסימאלי במטרים

המפרט המלא המתואר על ידי היצרן של מגדלי אקרו אמור לכלול התייחסות ספציפית לגובה מקסימאלי ומינימאלי במטרים. באמצעות התייחסות כזו, ניתן לדעת מראש לאיזה סוגים של פרויקטים המגדלים הללו רלוונטיים ומה אפשר לעשות איתם.

ב. כמות פרק בגובה

לכמות הפרק בגובה יש משמעות גדולה. זה משפיע למשל על משך הזמן הנדרש לצורך הקמה או פירוק של המגדלים, או על התמיכה שאותה ניתן להשיג בעיקר ביציקות בטון או בתקרות בעומסים גדולים. בשביל להתאים את המגדלים לפרויקט, בודקים מה מספר הפרקים בגובה 1.80 מטר למשל לעומת 1.20 מטר.

ג. סוג היצרן

ההבדל העיקרי בין סוגים שונים של אקרו קשור ליצרן. ככל שהיצרן אמין יותר ויש לו ניסיון בהרכבה וייצור או התקנה של מערכות כאלה, כך סביר להניח שגם המגדלים יהיו יציבים ויאפשרו לבצע את הפרויקט מהר וביעילות.

מה היתרונות של מגדלי אקרו?

מלבד תמיכה בעומסים גבוהים, היתרון של המגדלים אמור לבוא לידי ביטוי בזה שהם קלים להרכבה. מגדלים אלו הם בעלי משקל נמוך ולכן אין צורך במנופים כדי להרכיב אותם, הם ניידים ואפשר לשנע אותם בקלות גם בתוך מקומות סגורים וגם בתוך מקומות פתוחים והם כוללים אביזרים מברזל מגולוון שעמיד בתנאי שטח ובתנאי אקלים קשים.

לסיכום, מגדלי תמיכה אקרו יוצרים בסטנדרט אירופאי ולפי התקנים המקובלים בענף.
הם עומדים בעומסים גבוהים של עד 26 KN ואפשר לבחור אותם בהתאמה לאופי הפרויקט ולאחר התייחסות לשלל פרמטרים אובייקטיביים ורלוונטיים.