7 דברים שחייב לדעת לפני שמזמינים מנעולן

במרבית המקרים, אנחנו נזמין לביתנו מנעולן בנסיבות לא בדיוק משמחות. לעיתים נפנה למנעולן אחרי פריצה לבית לצורך החלפת הצילינדר, ולפעמים נבקש להתקין מנעולים נוספים כדי להגביר את תחושת הביטחון שלנו. כך או כך, מדובר בשירות שנותן מענה לצורכי הביטחון הבסיסיים ביותר שלנו, ולכן, לפני שאנחנו מזמינים מנעולן, יש כמה דברים שחייבים לדעת.

מנעולן

מה אתם צריכים?

מנעולנים יכולים להציע שירותים רבים ופתרונות אבטחה מגוונים. בשוק ישנם מנעולים מסוגים שונים, שלעיתים יכולים להיות מתקדמים לאין שיעור מהמנעול הנוכחי שלכם. כדי להשיג רמת אבטחה גבוהה, לפני שאתם בוחרים מנעולן כדאי לבדוק איזה פתרון אבטחה נחוץ לכם והאם ישנו פתרון המתאים יותר לצרכים שלכם. כשיש בידיכם את המידע הבסיסי הזה, תדעו יותר טוב למי עליכם לפנות.

מומחיות וניסיון

מכיוון שמדובר בנושא רגיש המשפיע על ביטחון המשפחה שלכם, תמיד מומלץ לפנות לחברה או למנעולן המתמחה בתחום. כדי להשיג מידע מספק, חפשו את אתר האינטרנט של החברה, קראו על תחומי המומחיות שלה, ונסו להבין אם היא יכולה לספק לכם את השירות הדרוש לכם. באופן כללי, לרוב תזכו לשירות איכותי יותר אצל חברה בעלת מוניטין שצברה ניסיון רב בתחום.

המלצות

כדי לבחור מנעולן מומחה ניתן להיעזר גם בהמלצות ובביקורות של לקוחות קודמים. ביקורות אלו יסייעו לכם להבין לא רק אלו שירותים נותן המנעולן, אלא גם מהו טיב השירותים הללו ומהי מידת שביעות הרצון של הלקוחות שלו. תוכלו לצפות בהמלצות המופיעות באתר האינטרנט של איש המקצוע, ולחפש גם ביקורות באופן חופשי במנועי החיפוש באינטרנט.

סקר שוק

כמו בכל מוצר אחר, גם כאשר פונים למנעולן או לחברה המתמחה במיגון, חשוב לבחון את הצעות המחיר שאתם מקבלים. אם אתם מתלבטים בין כמה פתרונות אבטחה שונים שימו לב לא רק לעלות הכספית של המוצר אלא גם לאיכות שלו ולאפקטיביות שלו בכל הנוגע למיגון ולהרתעה של פורצים. חשוב לזכור, כי לא תמיד כדאי לבחור בהצעה הזולה ביותר – פתרונות זולים יכולים בטווח הארוך להתברר כיקרים מאוד.

תעודת יושר

אם ביצעתם בדיקה מעמיקה, ליקטתם המלצות ופניתם למנעולן או לחברת מיגון שכבר ביססו את מעמדם בתחום – מצוין! אך אם אתם שוקלים לפנות למנעולן חדש ולא מוכר, לעיתים כדאי לבקש ממנו תעודת יושר. תעודה זו ניתנת על ידי משטרת ישראל והיא מציינת שאיש המקצוע המחזיק בה נעדר עבר פלילי. כך שאם יש לכם חשד קל שבקלים, רצוי בהחלט לבקש תעודה זו או לפנות לאיש מקצוע אחר.

שימו לב למוצר שקיבלתם

אם הזמנתם מנעולן לצורך התקנה של צילינדר חדש או של מנעול לחלון, ודאו מראש שאיש המקצוע יכול להציע לכם מוצר חדש לחלוטין שלא היה בשימוש קודם לכן. שימו לב כי המנעול צריך להגיע בתוך האריזה המקורית שלו, ואיש המקצוע אמור להראות לכם שהאריזה שלמה וללא פגמים. באופן זה, תוכלו להבטיח כי אין בנמצא מפתחות אחרים למנעול שאותו מתקינים בבית שלכם וכי המנעול חדש ותקין.

 מתן אחריות על העבודה

נקודה נוספת שכדאי לברר לפני הזמנה של מנעולן או חברת מיגון היא היקף האחריות שניתן על המוצר או על העבודה. חברה איכותית המעוניינת לבסס קשרי אמון עם הלקוחות שלה תציע לעיתים קרובות אחריות מסוימת, תלוי בסוג המוצר והעבודה. במידת האפשר רצוי לקבל תיעוד בכתב של אחריות זו, ולשמור את פרטי הקשר של נותני השירות, על מנת שתדעו למי עליכם לפנות בעת הצורך בעתיד.