תריסי אלומיניום

תריסי אלומיניום

אין מי שיטיל ספק בחשיבות של התריסים באזורנו. לצד החלונות, התריסים נדרשים בעיקר לשלושה תפקידים, להגנה, להצללה ולהחשכה. התריסים מספקים לנו פרטיות והגנה נגד אורחים בלתי קרואים, הם מאפשרים לנו לשלוט על האור ומשמשים כאמצעי איטום נוסף מפני הגשמים, הרוחות והלחות.

יש סוגים שונים של תריסים, יש תריסי אלומיניום, יש תריסים מפלסטיק, מעץ, יש תריסים חשמליים יש תריסים ידניים, יש תריסי גלילה, יש תריסי רפפה, יש תריס הזזה אלומינום ועוד. אז רגע לפני שאתם מזמינים תריסים בואו להכיר את סוגי התריסים הנפוצים.

תריסי אלומיניום

תריסי אלומיניום – מבט מהיר על סוגי התריסים

תריסים חשמליים נחשבים לתריסים הנפוצים ביותר בעשורים האחרונים. זהו טרנד לוהט הנחשב לפתרון ההצללה המבוקש ביותר. התריסים החשמליים נוחים לתפעול ופשוטים לניקוי ומעניקים לכל מקום שבו הם מותקנים מראה יוקרתי ומרשים.

את התריסים החשמליים מחלקים לשני סוגים תריסי גלילה ותריסי רפפה.
תריס גלילה אלומיניום הוא תריס הבנוי משלבים אשר נגללים למעלה ולמטה באמצעות מנוע חשמלי וציר גרירה. כאשר התריס פתוח השלבים נגררים אל תוך ארגז ייעודי, מוסתר או גלוי, ארגז אשר בנוסף לשלבי התריס לעתים הוא יכיל גם את מנוע הגרירה וגם את הציר.

תריס רפפה זהו תריס שבו שלבי התריס קבועים בתוך מסגרת ותנועתם מוגבלת למאונך ולמאוזן לאורך הציר שעליו הם מותקנים. כאשר התריס סגור השלבים יהיו במצב מאונך, כאשר רוצים לפתוח את התריס, יש להעביר את השלבים ממצב מאונך למצב מאוזן. לתריס הרפפה יש יתרון משמעותי, הוא מאפשר שליטה על דרגת ההצללה בהתאם לצרכים להעדפות של בעלי המקום.

תריסים ידניים הם תריסים הנפתחים בדרך ידנית ללא שימוש במנוע חשמלי
. בתריסי גלילה ידניים, שלבי התריס נגללים כלפי מעלה, בפתיחה, או כלפי מטה, בסגירה, ואת המנוע החשמלי מחליפה רצועה או מנואלה.

תריס רפפה ידני
 עובד כמו תריס הרפפה החשמלי, אך את המנוע החשמלי ואת הציר מחליף ציר ידני. תריס הרפפה הידני נחשב לתריס פחות נוח לתפעול, אך העלות שלו נמוכה יחסית לתריס הרפפה החשמלי.

תריס ונציאני
 הוא תריס ייחודי בעל מראה עיצובי מרשים. בעבר נהגו לייצר את שלבי התריס מחומר העץ , אך כיום רוב השלבים בתריסים הוונציאנים מיוצרים מפסי מתכת דקים או מפלסטיק בצבעים שונים. את הפסים מחברים בסרטי בד או בחוטים בדרך שמאפשרת למשוך את הפסים בצורה אחידה, להרים או להוריד את שלבי התריס.

לתריס הוונציאני יש שלושה מצבים. במצב פתוח כאשר שלבי התריס מקבילים זה אל זה, במצב סגור כאשר שלבי התריס חופפים זה לזה או כאשר כל שלבי התריס מורמים כלפי מעלה והחלון פתוח כאילו שלא מותקן עליו תריס.

בעבר היה נהוג לייצר את התריסים מפלסטיק, מברזל או פלדה בלתי מגולוונת. אך כיום, הודות ליתרונות הרבים, חומר האלומיניום מחליף את חומרי הפלדה, הברזל והפלסטיק התקנת תריסים העשויים מחומר האלומיניום הפכה להיות נפוצה בשל היתרונות של החומר. תריסי אלומיניום הם תריסים קלי משקל בהשוואה לתריסי הברזל והפלדה, הם לא מחלידים, ויחסית לתריסי הפלסטיק, הם אינם מתבלים, הם עמידים בפני מזג האוויר והתחזוקה שלהם קלה ופשוטה.