בניית אתר מותאם לקידום אתרים אורגני בגוגל

כך תבנו אתר אינטרנט מותאם לקידום אורגני בגוגל

את החשיבות של בניית אתר לעסק שלכם אתם כבר ודאי מכירים. כיום ללא אתר ופרסומו באינטרנט יהיה קשה מאוד לקדם את העסק ולהפוך אותו לעסק רווחי. הפרסום הדיגיטלי תורם לנו לקידום המוניטין של העסק, להרחבת התודעה בקרב קהל היעד לגבי העסק שלנו וכמובן עוזר לנו לפרסם את המוצרים והשירותים שלנו ולהביא לקוחות נוספים. ישנם סוגים שונים של אתרי אינטרנט ואלה גם עשויים להיבנות על פלטפורמות/מערכות תוכן שונות. בכתבה זו נדבר על החשיבות של שימוש במערכת גמישה, כמו וורדפרס למשל, לקידום האורגני של האתר שלכם בגוגל.

תחילה – מהו קידום אורגני בגוגל ומדוע הוא חשוב?

קידום אתרים אורגני הוא הליך שמבצע בעל האתר או חברת קידום אתרים מטעמו כדי לקדם את האתר במעלה תוצאות החיפוש של גוגל ומנועי החיפוש האחרים. למעשה מדובר באחת מטכניקות הפרסום המובילות בעולם השיווק הדיגיטלי ויש אומרים אף בכלל. מיליוני ישראלים מבצעים חיפושים בגוגל מדי יום וגם בתחום שלכם יש בין עשרות למאות אלפי חיפושים חודשיים סביר להניח. אתם רוצים להגיע לכמה שיותר אנשים מהקהל הזה ולכן תרצו להופיע בתוצאות הראשונות כאשר הם מחפשים מונחים, שאלות או ביטויים הקשורים לתחום שלכם או למוצרים/השירותים שאתם יכולים לספק. להופיע ראשון בגוגל מסייע גם לשיפור המוניטין של העסק ולמיתוג שלכם מול המתחרים, זאת מעבר לתנועת הגולשים המגיעה אליכם. 

מהי מערכת וורדפרס והאפשרויות השונות הבא

על מנת לקדם אתר בגוגל יש לדאוג לאינספור פרמטרים שונים בהליך ה-SEO. על כן החשיבות של המערכת שעליה אתם בונים את האתר שלכם היא קריטית. לדוגמה: במערכות מסוימות עשויה להיות לכם הגבלה על כמות העמודים באתר או שלא תהיה לכם אפילו אפשרות לערוך את קוד האתר שלכם. לא תוכלו לבצע שינויים שונים בתבנית כדי לשתול קודים של כלים חשובים לקידום אתרים, לא תוכלו לבצע עריכות של תגיות מטא ואחרות החיוניות לקידום ואפילו לא תוכלו לבצע שינויים במבנה הקישורים באתר. מערכת וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח. כלומר כזו המאפשרת לשנות ולערוך את קוד האתר כרצוננו. על ידי כך יש גמישות מקסימלית לבעל האתר או עובד מטעמו לבצע את השינויים השונים באתר לפי צרכי הקידום.  

קידום אורגני בגוגל

על החשיבות של מערכת גמישה כמו וורדפרס לקידום האורגני

במערכת ניהול התוכן של וורדפרס למשל, הנחשבת למומלצת ביותר מבין מערכות התוכן השונות וגם לפופולרית שבהן, ניתן לבצע עריכה של כל אזור באתר וכל חלק בקוד האתר. כמו כן המערכת מאפשרת התקנה של תוספים שונים שיכולים לסייע בקידום האורגני, באינטגרציה של כלים שונים החיוניים לעבודת הקידום ובאופן כללי כלים החיוניים לשיפור חוויית המשתמש באתר והמבנה שלו. לדוגמה: ניתן יהיה להתקין תוסף שמסייע בשיפור מהירות הטעינה של האתר, תוסף SEO המסייע בהתאמת התכנים באתר לקידום אורגני, תוסף המגלה קישורים שבורים באתר, תוסף המאפשר חיבור מהיר לכלי האנליטיקס של גוגל ועוד.

שיפור חוויית המשתמש ומבנה האתר

העבודה עם וורדפרס מקלה עלינו לשפר אספקטים שונים הקשורים לחוויית המשתמש באתר. שיפור פרמטרים אלו יסייעו לנו גם לקידום האורגני של האתר עם פרמטרים כמו זמן שהייה באתר, אחוזי נטישה נמוכים יותר, יותר מעורבות של הקהל באתר ועוד. כדי לשפר את חוויית המשתמש נצטרך לשפר אספקטים כמו עיצוב האתר, ניווט נוח ויעיל, התקנת תוספי נגישות, מהירה טעינה גבוהה יותר של האתר, אפשרויות שונות ליצירת קשר עם בית העסק, התאמת האתר לגלישה במובייל ובמסכים בגדלים שונים (התאמה רספונסיבית של האתר) ועוד.