תיקון גגות רעפים – כל מה שצריך לדעת

גג רעפים הוא פתרון אדריכלי שכיח, אמין ואסתטי. עם זאת, כל סוגי גגות הרעפים עלולים לסבול מתקלות ובעיות. במאמר הבא נסביר כיצד מבצעים תיקון עבור גגות מן הסוג הזה ואיך בוחרים את בעלי המקצוע הרלוונטיים

שירותי תיקון לגגות רעפים מתומחרים לפי מטר רבוע ובהתאם לשטח הגג שאותו צריך לתקן. אם למשל רוצים להחליף רעפים בשטח של 12 מ"ר, המחיר יהיה כ-300 ש"ח בממוצע לכל מ"ר. עם זאת, יש לקחת בחשבון גם פערי מחירים של עשרות אחוזים בגלל גורמים ובהם מורכבות התיקון, מיקום התקלה, זמינות בעלי המקצוע וכן הלאה.

מבחינה מקצועית, הדבר החשוב ביותר הוא לתאם שירותי תיקון גגות רעפים רק מול בעלי מקצוע שמתמחים בכך ויש להם הסמכה מתאימה. בשביל לוודא הסמכה מתאימה, בודקים האם לבעל המקצוע יש רישיון לביצוע עבודות בגובה וביטוח מתאים. בנוסף, ניתן לבחור האם לבצע תיקון נקודתי כי נגרם נזק רק לרעף עצמו בלי נזק לאיטום – בשביל לחסוך בהוצאות.

 

החשיבות של תחזוקה נכונה ותיקון מקצועי

 

היכרות עם התחום של תיקון גגות רעפים חשובה כמעט לכל בעלי הבתים הפרטיים. כיום, גג רעפים הוא פתרון אדריכלי שכיחף, אמין וגם אסתטי שנראה מעולה ומגלה עמידות גבוהה בפני מזג האוויר. ספציפית במדינה כמו ישראל, גג הרעפים גם זוכה להצלחה כי אין הרבה ימי גשם או רוחות ומשקעים שמסכנים אותו.

מצד שני, כל סוגי גגות הרעפים עלולים לסבול מתקלות ובעיות. בהקשר הזה, יש כמה נושאים שצריך לשים לב אליהם:

א. בידוד גג רעפים – ישראל היא מדינה חמה עם אקלים ים תיכוני. בשביל למנוע חדירת חום אל תוך מבנה שיש לו גג רעפים, צריך לדאוג לבידוד אמין. הבידוד המומלץ מבוסס על סיבי פוליאסטר שמצופים בציפוי אלומיניום משני הצדדים והוא עולה 30-70 ש"ח למ"ר כהשקעה משתלמת.

ב. ארגז רוח – ארגז רוח הוא חלק בלתי נפרד מכל גג רעפים. תפקידו של ארגז הרוח הוא לשמור על השוליים התחתונים של הגג, למנוע מרוחות להעיף את הרעפים ולחסום חדירת יונים או חרקים. עלות ההתקנה של ארגז רוח משתנה לפי גובה הגג והשיפוע שלו ואחת לתקופה מסוימת ניתן לחדש אותו עם ציפוי אלומיניום.

ג. התקנת וניקוי מרזבים – תיקון גגות רעפים מבוסס פעמים רבות דווקא על המרזב. למרות שרבים לא רואים במרזבים חלק מהגג, זו טעות: בלי מרזבים תקינים ופתוחים שמאפשרים פינוי של המים ישירות אל אתרי ההטמנה הייעודיים, עלולות להיגרם הצפות חמורות מאוד.

לסיכום, תיקון גגות רעפים הוא שירות שחייב להתבצע על ידי בעלי מקצוע אמינים. בשביל לוודא אמינות ומיומנות, נותנים עדיפות רק לחברה שיש לה הסמכה לעבודה בגובה. בנוסף, כדאי לקבל עליה המלצות מלקוחות מרוצים כדי לחסוך בהוצאות.