שנאי ממיר מתח מארהב לישראל

שנאי אוטוטרפו: שנאי לשימוש המרת מתח למוצרי חשמל מחול

זו עובדה ידועה שישראלים אוהבים לטייל (ולעשות שופינג בזמן הטיול) ואכן כל ישראלי שטייל בחו"ל או הביא עמו לארץ מוצר חשמלי בתקווה לחסוך כמה שקלים על נתקל כמעט תמיד באותה הבעיה. שלמרות שחשמל הפך למוצר צריכה בסיס בארצות מפותחת ומתפתחות כאחד, המתח והזרם החשמלי שזורם בכל אחת מן הארצות השונות אינו זהה כלל וכלל. 

בימינו  על אף שאנחנו יכולים להזמין ספרים מאמזון וריהוט מעלי אקספרס אנחנו עדיין לא יכולים להזמין חשמל מחו"ל (למרבה הצער). עובדה זו, עשויה לייצר לצרכנים רבים בעיות כאשר הם באים לנסות להשתמש במכשירים חשמליים אותם הם הביאו עמם מחו"ל. אם זאת הפתרון לכך עשוי להיות פשוט בהרבה ממה שצרכנים רבים חושבים.  

מי מפחד משנאים ? 

לפני שננסה להבין מה זה שנאי אוטוטרפו (או שנאי עצמאי בעברית). קודם חשוב להבין מה שנאי עושה ברמה הכללית. כעיקרון שנאי משמש להעברה של אנרגיה חשמלית ממערכת חשמלית אחת למערכת חשמלית אחרת תוך כדי שהוא ממיר את המתח והזרם החשמלי. שנאים משמשים במגוון ישומים בין אם מדובר במערכת החשמל הארצית שם צריכים להמיר את מתח החשמל מן התמסורת הארצית לביתית ובין אם מדובר בצרכים ביתיים.

מה זה שנאי אוטוטרפו ?

שנאי אוטוטרפו הוא סוג ספציפי של שנאי הכולל חיבור בין הסליל הראשוני לסליל המשני ועל כן אין מדובר בשנאי מבודד. העובדה הזו מאפשרת שימוש חסכוני יותר בחומרי גלם ובכך מאפשרת ייצור שנאים קטנים וזולים יותר בהשוואה לשנאים מבודדים רגילים. כתוצאה מכן שנאי אוטוטרפו מתאים בהרבה לשימושים ביתיים ביחס לשנאים מקבילים.   

למה צריך שנאי אוטוטרפו? למי הוא מיועד ?

כפי שציינתי קודם העובדה כי מדובר בשנאי קטן וזול יחסית הופכת אותו לאידאלי לשימושים ביתיים, לדוגמא אם יש צורך בממיר מתח מארהב לישראל אשר מאפשר להמיר את המתח מ220 ל110 וולט. מוצר מעיין זה יכול לשמש אנשים שלא רוצים להיפרד מן כלל המכשור החשמלי שלהם בעת מעבר מארצות הברית לישראל או לחילופין אנשים אשר רכשו במהלך טיול או נסיעה עסקית לארצות הברית ציוד חשמלי. 

העלות של שנאי אוטוטרפו היא נמוכה יחסית והיא נעה בין 100-200 ₪ , עלות נמוכה בהרבה מן העלות של קנייה מחדש של מקרר למטבח. כמו כן במידה ואתה מעוניין לרכוש מותג ספציפי שזמין רק בארצות הברית או לחילופין זמין בארץ אך בעלות גבוהה בהרבה ,שנאי אוטוטרפו יכול לפתור את בעיית התאימות בקלות יחסית ועל הדרך לאפשר לך לחסוך לא מעט כסף.  

זהירות חשמל !

כמו בעת רכישה של כל מוצר חשמלי גם בעת רכישת שנאי אוטוטרפו רצוי להתייעץ על בעלי מקצוע רלוונטיים. וזאת על מנת לוודא שישנה תאימות בין השנאי אותו אתם מעוניינים לרכוש לבין המכשיר החשמלי בו אתם מעוניינים להשתמש. חשוב לשים לב לתיאור המוצר עצמו שם מצויין יחס המרה של השנאי ולאיזה מדינות הוא מתאים (לדוגמא 'שנאי ממיר מתח מארה"ב לישראל').  

בלי פאניקה

גם אם בסיום המאמר הקצר הזה אתם עדיין מפחדים מן המילים שנאי או שנאי אוטוטרפו חשוב לזכור כי תמיד ניתן להתייעץ עם בעלי מקצוע. כמו כן אם זה עוזר לכם לגייס את האומץ הנדרש תמיד ניתן לדמיין את החיסכון הכספי (והארגוני) שרכישה של שנאי אוטוטרפו חוסכת לנו לעומת רכישה מחדש של ציוד חשמלי או התמודדות עם המחירים של מוצרי חשמל בארץ. בדומה לטיול בחו"ל גם במקרה הזה אתם תצטרכו לגלגל על הלשון מילים חדשות כמו שנאי אוטוטרפו, מתח וזרם חשמלי, אבל אני מבטיח לכם שבדומה לטיול בחול גם זה ישתלם לכם.